Langų kondensatas

Kondensato susidarymas ant langų gali lemti drėgmės kaupimasi langų apdailoje, gali prisidėti prie pelėsio augimo ir gali sugadinti langų rėmus bei apdailą. Visos varstomosios lango dalys daugiau ar mažiau praleidžia orą. Kad kondensatas nesikauptų ant langų paviršių, o išbėgtų į lauką, daromos kondensato nubėgimo ertmės. Jeigu ertmės užaklintos, kondensatas gali kauptis rėmo viduje. Tokiu atveju susikaupęs vanduo gali bėgti į patalpų vidų, o šaltuoju metų laiku virtęs ledu gali sugadinti, deformuoti ar netgi sulaužyti langą.

Kodėl susidaro kondensatas?

Langų kondensatas dažnai pasireiškia šaltuoju metų laiku, kai viduje yra šilta temperatūra, o lauke yra šalta ir drėgna. Tai sukelia nepatogumų ir diskomfortą, nes kondensato lašeliai gali uždengti langų plotą, trukdyti vaizdo matomumui ir sukelti drėgmės problemas patalpose, tokias kaip pelėsiai ar grybelis.

Kondensato susidarymo priežastys:

  • Drėgmės perteklius ore.
  • Šilto, drėgno oro sąlytis su vėsesniais paviršiais.
  • Vidaus patalpų drėgmė.

Kaip pašalinti drėgmės perteklių?

Pats efektyviausias ir greičiausias patalpų drėgmės pašalinimo būdas yra vėdinimas plačiai atvėrus langus. Įsirengus šiuolaikinius langus ar duris, patalpas būtina vėdinti 3–4 kartus per dieną po 10–15 min., ryte apie 15–20 min., ypač miegamame ir vonioje, taip pat virtuvėje, po maisto ruošimo.

Rekomendacijos:

  • Vėdindami patalpas, prisukite šildymo sistemą, taip sumažinsite energijos nuostolius.
  • Po naudojimosi dušu ar vonia, gaminant ir po valgio gaminimo virtuvėje uždarykite patalpos duris, patalpas išvėdinkite.
  • Patartina įrengti oro pritekėjimo įtaisus, tarp durų ir grindų palikti tarpą arba įrengti specialias orui laidžias groteles jų apačioje.
  • Ant šildymo prietaisų šalia langų nedžiaukite skalbinių, nes garuojantis vanduo, skalbiniams džiūstant, gali kondensuotis ant stiklo paviršiaus.
  • Neauginkite labai daug augalų, nes gausesnis jų kiekis skatina drėgmės didėjimą.
  • Krintant lauke oro temperatūrai, patartina sumažinti drėgmės šaltinių kiekį namuose.
  • Reikia kartais patikrinti, ar langų kondensato nubėgimo angos nėra užkimštos purvu, šiukšlėmis.

Daugiau informacijos: https://www.doleta.lt/files/Main/files//taisykles1.pdf

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.