Naudinga žinoti

Ekonomiškai naudingi langai

Ekonomiškai naudingi langai

Ekonomiškai naudingi langai yra investicija į energijos efektyvumą. Langai yra neatskiriama kiekvieno pastato dalis, kuri prisideda prie bendro efektyvumo ir naudingumo. Todėl prieš įsigyjant langus yra svarbu skirti daugiau dėmesio ir pasirinkti kokybiškus langus. Mediniai, mediniai kaustyti aliuminiu langai yra ilgaamžiai langai, kurių savybės prisideda prie bendro pastato ekonominio naudingumo.

Medinių langų kaustymas aliuminiu

Medinių langų kaustymas aliuminiu

Mediniai langai turi daugybę teigiamų savybių ir privalumų, bet ir jiems reikia atidžios priežiūros. Medinis langas yra „gyvas“, todėl juo reikia rūpintis: periodiškai perdažyti ar perlakuoti, padengti apsauginiu sluoksniu, kai kuriuos impregnuoti. Tik tinkamai prižiūrimas medinis langas atrodys reprezentatyviai ir ilgai džiugins.

Langų tarpinių ir vandens nubėgimo ertmių priežiūra

Langų tarpinių ir vandens nubėgimo ertmių priežiūra

Langų tarpinės yra vienas iš svarbiausių ir pagrindinių langų konstrukcijos dalių, skirtų užtikrinti jų sandarumą, garso izoliaciją. Langų tarpinės tai juostelės, pagamintos iš gumos, kurios tvirtinamos langų profilyje. Tarpinės būna įvairios, pritaikomos prie langų sistemų ir išsiskiria spalva, elastingumu ir patvarumu ilgalaikiams aplinkos veiksniams.

Kaip paruošti langus žiemai?

Kaip paruošti langus žiemai?

Nuolatinė langų ir lauko durų priežiūra padeda išlaikyti ne tik jų ilgaamžiškumą, suteikia jaukumo namams, bet ir kontroliuoja energijos sąnaudas. Šildymo sezonu per nesandarius langus galime prarasti nemažą dalį šilumos. Artėjant šaltajam sezonui rekomenduojame pasirūpinti namų jaukumu ir tinkamai paruošti langus.

Langų ir durų dažytų paviršių priežiūra ir perdažymas

Langų ir durų dažytų paviršių priežiūra ir perdažymas

Doleta ypatingą dėmesį skiria gaminio dažymo kokybei. Naudojama dažymo technologija užtikrina nepalyginamai didesnį lango ilgaamžiškumą ir paviršiaus kokybę

Stiklo paketai

Stiklo paketai

Stiklo paketas – tai bene svarbiausia lango ar durų dalis, užimanti didžiausią gaminio plotą, kuriai yra keliami įvairūs reikalavimai – tai apsaugos nuo aplinkos poveikio, šilumos, garso izoliacijos, saugumo, dekoratyvumo, saulės kontrolės ir kitų funkcijų.

Langų ir durų eksploatacijos taisyklės

Langų ir durų eksploatacijos taisyklės

Langų ir lauko durų ilgaamžiškumas priklauso nuo keleto veiksnių, įskaitant nuo naudojamų medžiagų, konstrukcijos, eksploatacijos sąlygų ir priežiūros. Visi veiksniai turi įtakos langų ilgaamžiškumui. Be to montavimas ir tinkami sandarinimo darbai taip pat gali padėti užtikrinti, kad langai išlaikytų savo funkcionalumą ir išvaizdą ilgą laiką.

Langų kondensatas

Langų kondensatas

Langų kondensatas arba langų rasojimas yra vandens lašelių susidarymas ant langų paviršiaus dėl kondensacijos proceso. Kai šiltesnis ir drėgnesnis oras liečiasi su vėsesniu oru ar paviršiais, vėsdamas jis išskiria drėgmę. Ši drėgmė virsta kondensatu ant langų rėmų ir varčių vidinių pusių. Šis reiškinys dažniausiai pasireiškia šaltuoju metų laiku, kai vidaus patalpose yra šilta, o lauke oras yra šaltas ir sausas.

Langų ir durų priežiūra

Langų ir durų priežiūra

Doleta langai ir durys – aukštos kokybės gaminiai. Tinkamai eksploatuojant, jų savybės išlieka nepakitusios ilgą laiką, o medžio natūralumas teikia komfortą ir jaukumą. Mediena – natūrali, ekologiška medžiaga, pasižyminti puikia šilumine izoliacija, suteikianti jaukumą ir estetinį vaizdą. Pateikiame trumpą priežiūros gidą, kuris padės apsaugoti Jūsų langus ir duris, ir suteiks jiems ilgaamžiškumo.

Pasyvaus namo langai

Pasyvaus namo langai

Pasyvaus namo institutas (PHI) yra nepriklausomas tyrimų institutas, atlikęs ypač svarbų vaidmenį kuriant pasyvaus namo koncepciją – vienintelį tarptautiniu mastu pripažintą, našumu pagrįstą energijos standartą statyboje, kuris ne tik užtikrina pastatų energetinį efektyvumą, bet ir maksimalų komfortą gyventojams.

Tvarumas ir ekologiškumas Doleta gamykloje

Tvarumas ir ekologiškumas Doleta gamykloje

Tvarumas, ekologiškumas ir aplinkosauga tampa vis svarbesniais aspektais visuomenėje. Tvarumas ir ekologiškos iniciatyvos yra labai svarbios medinių langų gamyboje, skatinant atsakomybę aplinkai ir mažinant ekologinį gamybos proceso poveikį. Taikydami tvarumo praktikas ir ekologiškas iniciatyvas, sumažiname aplinkos užterštumą, prisidedame prie bendrų gamtos išteklių tausojimo.

Secured by Design (SBD) – langai ir durys

Secured by Design (SBD) – langai ir durys

Secured by Design (SBD) yra Jungtinės Karalystės prevencija prieš įsilaužimus į pastatus. Secured by Design (SBD) idėja yra sumažinti nusikalstamumą, orientuojantis į fizinę apsaugą pastatuose. Secured by Design (SBD) iniciatyva sėkmingai sumažino nusikalstamumą įvairiose srityse, sutelkdama dėmesį į prevencines priemones. Iniciatyvoje pabrėžiama, kad saugumas turėtų būti neatsiejama pastatų projektavimo ir kūrimo proceso dalis. Secured by Design (SBD) siekia sukurti saugesnę aplinką žmonėms gyventi ir dirbti.

Padidintas langų ir durų saugumas PAS24

Padidintas langų ir durų saugumas PAS24

PAS24 yra kokybės užtikrinimo standartas Jungtinėje Karalystėje, suteikiantis pirkėjui pasitikėjimą perkant akredituotus langus ar duris. PAS24 standarte nurodomi bandymo metodai ir kriterijai, skirti sustiprinti langų ir durų, skirtų atlaikyti atakoms ir įsilaužimams saugumo charakteristikos. Tai taikoma naujiems durų ir langų komplektams, pagamintiems prieš montavimą.

Langų atsparumo klasės

Langų atsparumo klasės

Įsilaužimas į patalpas beveik visada prasideda pro langą – nes manoma, kad tai yra silpnoji pastato vieta. Tai yra klaidinga nuomonė, nes tik atsparūs įsilaužimams RC2, RC3, RC4 langai atlaiko įsilaužimą. Doleta projektuoja ir gamina medinius, medžio aliuminius ir aliuminius langus. Langai atitinka visus klientų poreikius, tiek dizaino, tiek saugumo ir atsparumo.

A++ energinio naudingumo klasė

A++ energinio naudingumo klasė

Lietuvoje nuo 2021 m. sausio 1 d. visi naujos statybos pastatai turi atitikti A++ energinio naudingumo klasę

U vertė - šiltų langų pasirinkimas

U vertė - šiltų langų pasirinkimas

Projektuojant langus yra labai svarbu įvertinti, kad nauji langai suteiktų ne tik estetinį grožį, komfortą, bet ir prisidėtų prie mažesnių šilumos sąnaudų.

Energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams

Energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams

Vis dažniau kalbame apie ekologišką gyvenimo būdą ir mus supančią draugišką aplinką. Visi norime jaukių, komfortiškų ir, žinoma, šiltų namų.

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.